امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین توصیه برای افرادی که تصمیم به بلیچینگ دارند!
#1
بلیچینگ دندان هدیه ای برای طرفداران زیبایی
بلیچینگ دندان روشی برای سفید کردن و زیبایی بیشتر دندان است. بلیچینگ حرفه ای درواقع روشی برای سفید کردن دندان بوسیله مواد شیمیایی مانند پراکسید هیدروژن یا توسط لیزر است که در مطب دندانپزشک انجام می شود. بلیچینگ دندان توسط لیزر یا مواد موجود در مطب می تواند دندان را سه تا 8 درجه روشن کند، در حالی که سفید کردن دندان با خمیر دندانهای موجود در بازار فقط یک درجه می تواند موجب سفیدی دندان شود. دندان ها و زیبایی شان مورد توجه بسیاری از افراد است و همانطور که میدانید، گذرسن، دخانیات، آسیبهای وارده به دندان و داروها به مرور زمان درخشندگی دندان را کم می کنند.

اثرگذاری بلیچینگ دندان چگونه است؟
مواد را با غلظت های مختلف می توان در بلیچینگ دندان مورد استفاده قرار داد که بر سرعت سفید کردن دندان تاثیر گذار است. هرچه مواد تماس بیشتری با دندان داشته باشد موجب سفید تر شدن دندان می شود و از طرفی طولانی شدن این زمان موجب خشکی بیشتر و حساس شدن دندان می شود. که معمولاً با خمیردندان های ضد حساسیت قابل درمان است. باید بدانیم که بلیچینگ دندان هیچ گونه اثر ترمیمی ندارد و فقط موجب سفیدی دندان می شود، خوب است بدانیم که بلیچینگ روی ایمپلنت فوری ، لمینیت دندان و یا زردی که ناشی از تحلیل رفتن لثه ها هستند بی اثر است.

بلیچینگ دندان

آیا با یکبار بلیچینگ دندان برای همیشه از زردی دندان خلاص می شویم؟
میزان بهبود رنگ دندان با بلیچینگ دندان به رنگ اولیه دندانهای شما بستگی دارد، همچنین انتظاری که شما از نتیجه این کار دارید. اما انجام بلیچینگ توسط دندانپزشک پایان کار نیست، برای حفظ سفیدی دندانها باید از مصرف مواد غذایی اسیدی و پر رنگدانه پرهیز کنیم. چای و قهوه و نوشیدنی های گاز دار باید محدود شود. درواقع با این کار ماندگاری بلیچینگ را بالابرده و دندانها به مدت طولانی تری سفید می ماند. دندانها با گذر زمان به رنگ اولیه برمی گردند، بنابراین این کار نیاز به تکرار دارد. با رعایت فرد در انتخاب غذا ها و نوشیدنی ها و عدم استعمال دخانیات زمان طولانی تری می توان از اثرات بلیچینگ دندان بهره برد. ماندگاری بلیچینگ با مواد مختلف می تواند بین یک تا پنج سال باشد.

ضرورت های قبل از اقدام به بلیچینگ دندان
اهمیت زیبایی همواره بعد از سلامتی مطرح است، باید بدانیم با روش هایی مانند بلیچینگ دندان چقدر به اصل اول یا همان سلامتی آسیب می زنیم، مشورت با متخصص و در نظر داشتن وضعیت دندانها برای دچار نشدن به حساسیت دندانی، همچنین برطرف کردن مشکلات دندانها مانند پوسیدگی از مهم ترین اقدامات قبل از بلیچینگ است. هزینه بلیچینگ بسته به شرایط دندان و کلینیکی که مراجعه می کنید متفاوت است، میزان مواد مصرف شده و استفاده از امکانات روز دندانپزشکی بر تعرفه بلیچینگ تاثیر گذار است.

بلیچینگ دندان برای چه افرادی بهتر است؟
بلیچینگ دندان برای همه افراد مناسب نیست، مثلا برای مواردی مانند لکه یا تغییر رنگ دندان بهتر است روش های دیگری را با مشورت دندانپزشک انجام داد، یا افرادی که حساسیت های شدید دندانی دارند نیز نباید از این کار برای سفید کردن دندانهایشان استفاده کنند. بلیچینگ روی دندانهایی که نارنجی، زرد یا قهوه ای شده باشند اثر بهتری دارد. تغییر رنگ دندان هایی که به علت سیگار کشیدن یا دارو ایجاد شده باشند نیز با بلیچینگ دندان بهبود می یابد.

بلیچینگ خانگی و روش های آن
سفید کردن دندان در خانه و توسط خود فرد نیز امکان پذیر است. از جمله روش هایی که بلیچینگ دندان در خانه و توسط خود فرد انجام می شود می توان به مواردی این قبیل اشاره کرد:


استفاده از ژل یا نوار سفید کننده دندان
لاک سفید کننده که در داروخانه ها عرضه می شود
خمیر دندان و پودر سفید کننده دندان

در بلیچینگ خانگی بدلیل نبود نظارت متخصص و ندانستن شدت اثر موادی که استفاده می شود امکان آسیب دیدن لثه و دندان وجود دارد. استفاده از ژل های محافظ و پوشاندن لثه در زمان انجام بلیچینگ توسط دندانپزشک از جمله مواردی است که ایمنی کار را در مطب بالا می برد. از دیگر مزایای بلیچینگ دندان در مطب نسبت به سایر روشها می توان به سریع تر و موثرتر بودن آن اشاره کرد.

بلیچینگ دندان

بهترین توصیه برای افرادی که تصمیم به بلیچینگ دارند!
بهتر است برای شروع به کلینیک تخصصی دندانپزشکی مراجعه کرده و بعد از بدست آوردن اطلاعات کافی درباره شرایط دندانهایتان اولین بار بلیچینگ را در مطب انجام دهید. بعد از آن می توانید با مشورت پزشک روش های خانگی را زیر نظر متخصص برای حفظ زیبایی و طولانی تر شدن اثر بلیچینگ اولیه مورد استفاده قرار دهید.

نکات مهم در انجام بلیچینگ دندان
یکی از عوامل زیبایی چهره داشتن دندان های مرتب و زیبا می باشد. دندان تنها عضو بدن است که توسط بدن ترمیم و رشد دوباره ندارد. بیچینگ دندان یکی از روش های سفید کردن دندان و جرم برداری از آن می باشد و با استفاده از یک محلول خاص زردی و جرم های دندان ها را از بین می برد. بلیچینگ دندان با توجه به شرایط و کیفیت مواد متغیر می باشد. در اینجا به نکاتی راجع به این روش اشاره می کنیم.

در واقع ماهیت عمل بلیچینگ استفاده از یک محلول اکسید هیدروژن می باشد که برای از بین بردن جرم های موجود بر روی دندان ها مفید می باشد. تجربه و تخصص کافی دندانپزشک در ایجاد یک بلیچینگ مناسب کمک می کند. بلیچینگ دندان به چند صورت انجام می گیرد که بستگی به شرایط بیمار دارد. برخی از افراد به دلیل کشیدن سیگار دارای دندان هایی زرد می باشند یا برخی افراد به دلیل موارد ژنتیکی دارای دندان هایی بد رنگ می باشند، هر یک از این دو مورد بالا با توجه به صلاحدید پزشک متخصص می تواند به صورت های مختلفی انجام بگیرد. بازه های زمانی ترمیم و درمان در هر یک از این روش ها متفاوت می باشد. هر یک از روش ها با توجه به مواد استفاده شده و کشور های سازنده آن و تکنیک های خاص پزشکی متفاوت می باشد. این روش جرم گیری دندان ها می تواند هم در منزل و هم در کلینیک های دندانپزشکی انجام شود.

این روش ها با توجه به شرایط ظاهری و سلامت افراد می تواند متغیر باشد. از جمله نکات بسیار مهم پس از عمل نگه داری و مراقبت از آن ها می باشد. شما می توانید بعد از عمل از نخ دندان و مسواک با توجه به توصیه های پزشک معالج خود استفاده کنید. استفاده از دهان شویه های بهداشتی یکی از بهترین انتخاب برای بعد از عمل می باشد. با توجه به تعداد دندان های مورد نیاز برای ترمیم، هزینه شما نیز بالا می رود.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان