امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت تابلو روان
#1
تابلو سازی تابلو نامور
آموزش ساخت تابلوروان LED ◇ بررسی ساختار تابلو روان
“ زکـات علم، نشـر آن است.. ”
◉ تابلو روان ✓ ساخت تابلو روان LED ✓ آموزش ساخت و طرز کار تابلو L.E.D


» شاید دررفت وآمدهای روزانه خود تابلوهایی را در خیابان دیده باشید که نوشته های مختلف برروی آنها در حرکت است یا نوشته می شود وبه شکلهای این نوشته ها پاک می شوند ونوشته های دیگری جای آنها را می گیرندواین چرخه پس از چندی تکرار می شود.این تابلوها تابلو LED هستند که از تعداد زیادی led تشکیل شده اند. قصد داریم در این مطلب تابلو روان وطریقه ی برنامه نویسی آن را آموزش دهیم.همانطور که می دانید امروزه بسیاری از تابلو های تبلیغاتی در خیابان ها نصب می شوند و بر روی آن ها نوشته هایی به صورت انگلیسی و فارسی حرکت می کند که به آن ها افکت می گویند.اگر به این تابلو ها دقت کنید تعداد زیادی LED درکنار هم قرار میگیرند که این LED ها توسط یک میکروکنترلر کنترل میشوند.

دانلود نرم افزار HD2014 – نرم افزار تابلو LED روان


✓ در این مطلب سعی شده است که طریقه کار و برنامه نویسی میکروکنترلر 8051و تابلوروان به ساده ترین زبان و با کمترین پیش نیاز آموزش وتوضیح داده شود. میکروکنترلر8051را برای اولین بار در سال1981شرکت اینتل ساخت وامتیاز آن را به شرکتهای دیگر فروخت. امروزه انواع مختلفی تابلو روان در ابعاد وسایز های مختلفی وجود دارند و هرچه تابلو روان بزرگتر باشد تعداد LED های آن بیشتر است. به طور ساده LED یه نوعی لامپ است که در رنگهای متفاوت ساخته میشود و دارای سرعت بالایی هم هست گفته می شود. LED در انواع مختلفی ساخته می شود و بسته به نوع استفاده آنها ساختارشان فرق میکند. همان طور که می دانید این قطعه دو پایه دارد که آنها را به نام های آند و کاتد نامگذاری کرده اند.
برای روشن شدن کردن LED به پایه آند 5+و به کاتد آن 0 یا همان زمین را اعمال می کنیم.

» درمثال ذکر شده در انتهای جزوه عملکرد و برنامه نویسی یک تابلوروان 8×8 به طور کامل شرح داده شده است وبرنامه نویسی آن توسط دو نرم افزار FRANKLIN و PROTEUS انجام شده است.

»» میکروکنترلر

میکرو در حقیقت یک کامپیوتر تک تراشه ارزانقیمت است. تک تراشه به این معناست که تمامی اجزا کامپیوتر از جمله حافظه ، درگاههای ورودی / خروجی ، واحد پردازشگر مرکزی و سایر ملزومات آن درون یک تراشه کوچک جای گرفته اند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان