امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت خمیر شدن وسط کیک
#1
علت خمیر شدن وسط کیک : پختن کیک یکی از لذت بخش ترین کارهای است که ما می توانیم در طول روز انجام بدهیم ولی گاهی ما کیک را درست می کنیم اما وسط آن حالت خمیری شکل به خود می گیرد.در پخت کیک ، نکات ریزی وجود دارد که شما باید در زمان پختن به آنها دقت کنید تا کیک به بهترین شکل آماده شود.
نکات مهم در پختن کیک

۱)اندازه گیری های درست : یکی از اصلی ترین مواردی که شما باید در زمان پخت کیک به آن دقت کنید اندازه های مواد است. حتی گاهی کوچکترین اختلاف در مواد پخت کیک می تواند سبب شود تا کیکتان خمیری شود.

۲)دستورالعمل کیک : بعد از اندازه گیری دقیق ، شما باید دستورالعمل صحیحی نیز داشته باشید.اگر شما دستورالعملتان درست نباشد هر چقدر هم که در پختن کیک دقت کنید ولی باز هم آنگونه که می خواهید کیک خوب از آب در نمی آید.پس فراموش نکنید دستورالعمل کیک بسیار مهم است.

۳)دقیقا مانند دستورالعمل کیک ، پختن را آغاز نمایید: اگر مطمئن شده اید که دستور عمل پختن کاملا صحیح است باید به دقت آن را مطالعه کنید و مو به مو آن را انجام بدهید و خودتان کوچکترین تغییری در آن لحاظ نمایید.
علت خمیر شدن وسط کیک
۴)قالب کیک را عالی انتخاب کنید: انتخاب قالب کیک یکی از گزینه های است که شما باید به آن دقت کنید.بهترین قالب های کیک ، قالب های فلزی سنگین (با دیواره و کف کلفت) می باشد چون سبب می شوند که حرارت به خوبی منتقل گردد.

۵)درست ریختن مواد در قالب: اگر می خواهید کیکتان پف یک دستی را داشته باشد باید مواد را به صورت یکسان و منظم در قالب بریزید.

۶)فر مناسب و زمان دقیق مناسب برای پخت کیک : برخی از فر های قدیمی دیگر حرارت خوبی ندارند و همین موضوع سبب می شود که برخی از قسمت های کیک به خوبی پخته نشود.
[img] [تصویر:  12.jpg][/img]
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان