امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری
#1
مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری
اکثریت داوطلبان کنکور دکتری 97 به این موضوع آگاهی دارند که کنکور دکتری 97 دو مرحله ای است. یک مرحله آزمون کتبی و مرحله دوم مصاحبه. حال سوال این است که چه زمانی انتخاب رشته دکتری 97 انجام می شود؟ داوطلبان کنکور دکتری 97 باید ابتدا در آزمون کتبی شرکت کنند، پس از آنکه کارنامه نتایج اولیه آزمون کتبی دکتری 97 آمد، داوطلب کنکور دکتری 97، اگر مجاز به انتخاب رشته شده باشد می تواند انتخاب رشته کند. همانطور که می دانید آزمون و ثبت نام آزمون دکتری آزاد 97 ، ثبت نام آزمون دکتری سراسری با هم ادغام شده است و طبق روال قبل انجام نمی‌شود و همین تغییر سردرگمی را برای داوطلبان آزمون دکتری که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند به وجود آورده است. دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 و سراسری 97 شرایطی را برای داوطلبان فراهم میکند تا داوطلبان ثبت نام دکتری بتوانند با مطالعه آن بتوانند در رشته ی تحصیلی خود بهترین انتخاب کد رشته محل را داشته باشند. در ادامه توضیحاتی در زمینه مشاوره انتخاب رشته دکتری خواهیم داد که توصیه می کنیم ما برای راهنمایی خود در انتخاب رشته آزمون دکتری مطلب را به طور کامل مطالعه فرمایید.

زمان و نحوه نحوه انتخاب رشته دکتری

همانطور که می دانید زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 97 بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97 و اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97می باشد و مهلت تکمیل فرم انتخاب رشته آزمون دکتری از روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه 97 از طریق سایت سازمان سنجش آغاز می شود و در روز شنبه 8 اردیبهشت ماه 97 پایان می پذیرد.  داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده باشند ضرورت دارد پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری  های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، نسبت به انتخاب حداکثر 50 کدرشته محل از میان کدرشته محل های مورد علاقه و نسبت به درج آن در فرم انتخاب رشته دکتری 97 و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، اقدام کنند.در انتخاب رشته آزمون دکتری به دنبال رشته ای باشید که بازار کار خوبی برای شما در آینده داشته باشد.داوطلبان باید توجه کنند که آزمون دکتری دانشگاه‌ های سراسری و آزاد ادغام شده است و برای داوطلبان آزمون یک کارنامه اولیه صادر می‌شود.

مشاوره انتخاب رشته دکتری

همانطور که می دانید آزمون و  ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 97  با یکدیگر ادغام شده است.تمامی داوطلبان دانشگاه آزاد و سراسری باید بدانند که فرآیند انتخاب رشته دکتری 97 ، انتخاب رشته دکتری آزاد 97 متفاوت و به صورت جداگانه می باشد که معمولا بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه مربوطه می باشند. یکی از نکات مهم در رابطه با انتخاب رشته دکتری سراسری این است که چینش کد رشته محل ها را در فرم انتخاب رشته دکتری 97 و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 می بایست بر اساس علاقه خود انجام دهید.داوطلبان آزمون دکتری 97 باید توجه داشته باشند که پس از تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری خود در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، کد 15 رقمی را دریافت کنند چرا که علاوه بر اطمینان از نهایی شدن انتخاب رشته دکتری‌شان، برای دریافت نتیجه انتخاب رشته دکتری97 خود که متعاقبا اعلام خواهد شد، به آن نیاز دارند. در صورتی که برای انتخاب رشته خود با مشکلی مواجه شدید برای حل مشکل خود می‌توانید با مشاوران صدای مشاوران تماس بگیرید. هم‌چنین مشاوران صدای مشاوران می‌توانند برای انتخاب رشته دکتری 97 شما را راهنمایی کنند.

نحوه گزینش داوطلبان در مقطع دکتری

همانطور که می‌دانید کنکور دکتری 97 نیمه متمرکز است و پذیرش دانشجویان وابسته به دو مرحله آزمون و مصاحبه است. پس رتبه اولیه کنکور تنها ملاک پذیرش نیست، مساله‌ای مهم که باید مد نظر قرار داد، تراز قبولی دعوت به مصاحبه دکتری است. داوطلبان باید توجه کنند که پذیرش در دوره دکتری 97 علاوه بر آزمون که 50 درصد از امتیاز پذیرش آنان را شامل می‌شود، به مصاحبه آنان نیز بستگی دارد و 50 درصد دیگر امتیاز پذیرش آنان به مصاحبه اختصاص دارد. داوطلبان دکتری 97 باید توجه کنند که تراز دعوت به مصاحبه دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. تراز دعوت به مصاحبه دانشگاه‌های سراسری و تراز دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد اسلامی در مطلبی دیگر در همین سایت آورده شده است.برای اطلاع از زمان تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 و  تکمیل ظرفیت دکتری 97 می توانید بر روی لینک  موردنظر کلیک کنید. پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی براساس نتیجه سنجش عمومی و نتیجه مصاحبه دکتری سراسری بررسی مدارک، اولویت کد رشته‌ محل‌های انتخابی و ظرفیت اعلام شده و سهمیه داوطلب به دو روش صورت می‌گیرد.

نکات کلیدی در مصاحبه دکتری

مهم‌ترین نکته برای داوطلبان مقطع دکتری عدم تکرار مصاحبه می‌باشد. متقاضیان مقطع دکتری دانشگاه سراسری باید بدانند که فرایند مصاحبه تنها یک‌بار انجام می‌گردد و این مسئله غیرقابل‌بازگشت می‌باشد. درنتیجه لازم است که هر داوطلب تمام دقت خود را برای روز مصاحبه بکار ببندد. اینکه در آن روز دقیقاً چه سؤالاتی پرسیده خواهد شد یک راز پنهان می‌باشد و شکل نرمال و طبیعی ندارد و ممکن است در هر دانشگاه متفاوت باشد. اولین گام در فرایند مصاحبه دکتری 97 و مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ارائه اطلاعات درباره گذشته خود می‌باشد. اساتید در اولین گام خود اقدام به طرح سؤال در مورد سوابق تحصیلی شما می‌نمایند. شما می‌بایست درباره نمرات ضعیف خود در طول مقطع تحصیلی گذشته‌ تان توضیح دهید. لازم به ذکر است صداقت در این‌ باره می‌تواند به شما کمک شایانی در فرآیند مصاحبه نماید و باعث موفقیت شما گردد.برای اطلاع از مقاله در مورد شهریه دکتری ، مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 بر روی لینک کلیک کنید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان