امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه ای بین ثبت شرکت در ایران و خارج از کشور
#1
این مقاله به طور مختصر به مقایسه ساختار ثبت شرکت ها در چند کشور می پردازد. شما می توانید متن کامل مقاله را از داخل سایت بانک اطلاعات ثبتی بخوانید.

ساختار شرکت ها در حقوق فرانسه
در این نظام حقوقی فرانسه تجاری یا غیر تجار ی بودن شراکت به دو اعتبار مشخص می گردد: شکل قالب موسسه و یا هدف موضوع آن:
الف) شرکتها و شراکتهای تجاری بر اساس قالب
1-شرکت تضامنی : که مطابق ماده 1-221 قانون تجارت فرانسه شرکتی است که ” شرکا همگی تاجر بوده و به طور نا محدود و تضامنی برای پرداخت بدهی های شرکت مسئولیت دارند .
2-شرک مختلط غیرسهامی
3-شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است که طبق ماده 1-223 قانن تجارت به وسیله یک یا چند شخص تشکیل می شود که این اشخاص فقط به میزان آورده خود مسئولیت دارند. در صورتی که شرکت فقط یک شریک داشته باشد ، شریک واحد خوانده می شود . شریک واحد همه اختیارات مجمع عمومی شرکارا داراست.

ساختار شرکت ها در انگستان
در حقوق شرکتهای انگلستان ، عبارت شرکت تجاری در دو مفهوم عام و خاص بیان میشود. مفهوم عام آن علاوه بر شرکتهای تعریف شده درقانون شرکتهای 1985 ، مشارکتها را نیز در بر می گیرد . در حالی که حقوقدانان انگلیسی شرکتها و حقوق شرکتها در معنای خاص را به عنوان حوزه ای جدای از مشارکتها به تعریف در می آوردند به موجب بند یک ماده قانون یاد شده؛ شرکت اجتماع دو یا چند شخص است برای هدفی مشروع، که ممکن است با (ذکر نام خود در اساسنامه و یا به طریق دیگری با رعایت مقررات قانون شرکتها ناظر به ثبت شرکت ، شرکتی را با مسئولیت محدود یا بدون مسئولیت محدود تاسیس نماید)
شرکتها را در حقوق انگلیس به چند صورت می توان دسته بندی نمود مهم ترین معیارهای تقسیم بندی عبارت اند از: شرکتهای با مسئولیت محدود و شرکتهای با مسئولیت نامحدود ، شرکتهای انتفاعی و شرکتهای غیر انتفاعی ، شرکتهای فهرست شده و فهرست نشده ، شرکتهای با مسئولیت محدود سهام و مسئولیت محدود به ضمانت به پرداخت و ……….. .
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان