مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.

نام کاربری
  

گذرواژه‌
  

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 1,276
» آخرین عضو: uwezypuq
» موضوعات انجمن: 902
» ارسال‌های انجمن: 914

آمار کامل

کاربران آنلاین
در حال حاضر 5 کاربر آنلاین وجود دارد.
» 0 عضو | 5 مهمان

آخرین موضوع‌ها
ویژگی های تالار عروسی منا...
انجمن: متفرقه
آخرین ارسال توسط: negar2000
1397/1/30، 12:01 عصر
» پاسخ: 0
» بازدید: 2
در انتخاب سالن عروسی به چ...
انجمن: متفرقه
آخرین ارسال توسط: negar2000
1397/1/30، 11:59 صبح
» پاسخ: 0
» بازدید: 2
تایپوگرافی در طراحی سایت
انجمن: متفرقه
آخرین ارسال توسط: mina1371
1397/1/30، 11:25 صبح
» پاسخ: 0
» بازدید: 3
حریق کانکس سیرک عجایب مور...
انجمن: ديگر سايت ها
آخرین ارسال توسط: آتش‌نشانی کرج
1397/1/30، 04:16 صبح
» پاسخ: 0
» بازدید: 1
بازاریابی اینترنتی چیست و...
انجمن: متفرقه
آخرین ارسال توسط: mina1371
1397/1/29، 02:17 عصر
» پاسخ: 0
» بازدید: 3
ارتودنسی غرب تهران
انجمن: متفرقه
آخرین ارسال توسط: jadidi
1397/1/28، 03:21 عصر
» پاسخ: 0
» بازدید: 4
اصلاح طرح لبخند
انجمن: متفرقه
آخرین ارسال توسط: jadidi
1397/1/28، 03:17 عصر
» پاسخ: 0
» بازدید: 4
ارتودنسی دندان
انجمن: متفرقه
آخرین ارسال توسط: jadidi
1397/1/28، 03:15 عصر
» پاسخ: 0
» بازدید: 5
اصلاح طرح لبخند
انجمن: متفرقه
آخرین ارسال توسط: jadidi
1397/1/28، 03:13 عصر
» پاسخ: 0
» بازدید: 4
کوچک کردن معده
انجمن: متفرقه
آخرین ارسال توسط: jadidi
1397/1/28، 03:05 عصر
» پاسخ: 0
» بازدید: 4

 
  ویژگی های تالار عروسی مناسب
ارسال کننده: negar2000 - 1397/1/30، 12:01 عصر - انجمن: متفرقه - بدون پاسخ

بعد از اینکه در مراسم خواستگاری همه چیز تعیین شد و همۀ کارهای اولیه از جمله عقد و .... انجام شد و روز عروسی را تعیین کردید، از همان زمان به فکر تعیین تالار عروسی یا تالار پذیرایی خود باشید. اینکه می خواهید جشن عروسی خود را در چه مکانی برگزار کنید، تالار پذیرایی، باغ تالار، یک فضای تاریخی یا در ساحل دریا؛ و به خصوص اگر روزهای خاصی را در نظر دارید وقت را تلف نکرده و سریعتر اقدام کنید، زیرا چنین روزهایی همواره پر مشتری است و ممکن است به خصوص در سالن های مدرن و معروف ظرفیتی برای روز باقی نماندیکی دیگر از چیزهایی که باید به آن توجه ویژه بکنید، نوع و جنس صندلی های سالن عروسی می باشد. یادتان باشد که مهمان های شما می خواهند ساعت های طولانی بر روی آن بنشینند و از مراسم شما لذت ببرند. پس اگر صندلی ها جنس مناسبی نداشته باشند، کار بسیار سختی برای آنها درست کرده اید. همچنین از مدل روکش صندلی های سالن پذیرایی، بسیار لذت ببرید چون اگر آنها را دوست نداشته باشید، مطمئنا تا آخر مراسم از خودتان ناراحت می شوید.
مکان تالاری که می خواهید انتخاب کنید بسیار اهمیت دارد. شما باید ابتدا در شهر به مکان هایی بروید که تالارها دارای پراکندگی مناسب باشند. این تالار باید برای تمامی مهمان های شما در دسترس باشد تا مهمان های شما به راحتی بتوانند به آن تشریف بیاورند.
نکته ی دیگر برای در دسترس بودن تالار، این است که باید با دیگر اتفاقات روز عروسی شما مناسب باشد. به عنوان مثال باید از باغی که می خواهید برای عکاسی انتخاب کنید، یا آرایشگاه عروس، فاصله ی مناسبی داشته باشد تا در روز عروسی دچار ترافیک و شلوغی و فاصله ی زیاد نشوید.
در قدم اول تعیین کنید که قصد دارید در کدام منطقه یا بخش از شهری که زندگی می کنید می خواهید سالن رزرو کنید گه این البته به طور مستقیم بودجۀ اقتصادی شما را تحت تأثیر قرار می دهد و اینگونه، شما تعیین می کنید که آیا در یک منطقۀ گران قیمت سالنی گران قیمت را رزرو خواهید کرد یا اینکه در منطقه ای که سطح متوسطی از نظر مالی دارد این رزرو را انجام می دهید. پس به این ترتیب، شما تکلیف نصف بودجه ای که قرار است برای مراسم عروسی خود هزینه کنید، روشن کرده اید.
سپس تعداد مهمانان خود را برآورد کرده و تعیین نهایی کنید؛ این تعداد را به سالنی که می خواهید رزرو کنید ارائه دهید.
مطمئن شوید سالنی که رزرو می کنید پارکینگی با گنجایش مناسب و متناسب با تعداد مهمانان شما را داشته باشد.
یکی دیگر از چیزهایی که باید به آن توجه ویژه بکنید، نوع و جنس صندلی های سالن عروسی می باشد. یادتان باشد که مهمان های شما می خواهند ساعت های طولانی بر روی آن بنشینند و از مراسم شما لذت ببرند. پس اگر صندلی ها جنس مناسبی نداشته باشند، کار بسیار سختی برای آنها درست کرده اید. همچنین از مدل روکش صندلی های سالن پذیرایی، بسیار لذت ببرید چون اگر آنها را دوست نداشته باشید، مطمئنا تا آخر مراسم از خودتان ناراحت می شوید.
سعی کنید قبل از عقد قرارداد، حتما زمانی که در سالن مورد نظرتان مراسمی بر پا است، از آن مراسم دیدن کنید، نگاهی بر چگونگی موزیک های در حال پخش و دی جی ها داشته باشید، با اجازۀ مدیریت سالن، تستی از غذا و دسر داشته باشید، نور پردازی محیط سالن را ببینید و در نهایت تصمیم بگیرید که آیا ویژگی های این سالن با آنچه که شما در نظر داشتید همخوانی دارد یا نه.

چاپ این مطلب

  در انتخاب سالن عروسی به چه نکاتی باید توجه کرد؟
ارسال کننده: negar2000 - 1397/1/30، 11:59 صبح - انجمن: متفرقه - بدون پاسخ

اولین و مهمترین نکته برای یک سالن عروسی خوب برای مراسم عروسی داشتن فضای آزاد و باز برای پذیرایی کردن از مهمانان است. در جشن های عروسی برای رقص و پایکوبی ، باید فضای سالن طوری باشد که مهمانان احساس راحتی داشته باشند تا شب خوبی را بگذرانند. اگر یک تالار عروسی را پسندیدید، حتما چند باری در مراسم های آن شرکت کنید تا از نوع خدمات و غذایی که به مهمان ها ارائه می دهد، کاملا آگاه شوید. نحوه ی پوشش پرسنل تالار، نوع برخورد کارمندان، نوع سرویس دهی، مهارت کارکنان، کیفیت ظروف پذیرایی، کیفیت شام و نوع چینش میزهای پذیرایی و میزهای شام و … را حتما چک کنید.
یکی از توصیه های اساسی که ما به همه ی زوج های جوان داریم، این است که یک تالار دومی را از نظر امکانات و خدمات در نظر داشته باشند. این کار به این خاطر است که اگر بنابر هر دلیلی در زمان مورد نظر اتفاقی چه از جانب شما و چه از جانب تالار اتفاق افتاد، دچار مشکل نشوید.

برای زیباتر شدن مراسم عروسی از نور پردازی استفاده می کنند. نحوه استفاده از نورها و رنگ می تواند به زیبایی مجلس شما بیافزاید. بهتر است در قسمت جایگاه عروس و داماد از نورهای رنگی استفاده کنید. انتخاب رنگ بنفش مناسب است و همچنین می توانید از رنگ های رنگین کمانی هم استفاده کنید.

خوب است برای نصب پرده در سالن عروسی، رنگ آن برخلاف رنگ دیوارها و همچنین سقف و کف و باشد. اگر در سالن عروسی سنگ ها از رنگ تیره هستند پرده را از رنگ روشن انتخاب کنید نا جلوه بیشتری داشته باشد. تزئینات دیگری که در سالن موجود است شامل روکش صندلی ها و رومیزی ها و… می باشد که می توانید پرده ها را با آن ها ست کنید تا زیباتر به نظر آیند.

گچ بری سالن عروسی قبل از راه اندازی کامل آن صورت می گیرد. این روزها گچ بریها در طرح های جدید ساخته می شوند. بیشتر گچ بری ها در سقف به کار برده می شود که از جذابیت خاصی برخوردار است. استفاده از نور پردازی در میان گچ بری ها یک زیبایی فوق العاده ای به جشن شما می دهد. می توان گچ بری ها را از رنگ های زیبا استفاده کرد برای زیباتر کردن سالن عروسی.

میز و صندلی هایی مناسب و استاندارد هستند که اگر مدت زیادی بر روی آن بنشینید احساس خستگی و کمر درد نکنید. جای نشستن صندلی ها باید نرم باشد همچنین ارتفاع میزها اهمیت زیادی دارد. در عین حال سایز میزهم مهم است. در صورتی که سالن عروسی کوچک است، می توان از میز و صندلی های کوچکتر در آن فضا استفاده کرد.


هزینه های تالار عروسی را در نظر داشته باشید.
هزینه ی ورودی تالار: مبلغی ثابت است که تالار به عنوان اجاره سالن خود برای یک شب از شما می گیرد
هزینه غذا و پذیرایی: اگر که تمایل داشته باشید که تمامی تشریفات شما را تالار انجام دهد، باید از تمامی هزینه های آن با خبر باشید. برای اینکار در ابتدا تمامی تشریفاتی که خودتان می خواهید انجام دهید را به تالار گفته و بعدا از تالار بخواهید که مابقی را انجام دهد.
هزینه ی خدمات: اصولا تالارها ، میزانی هزینه به عنوان هزینه خدمات از شما دریافت می کنند.
هزینه مالیات و عوارض و ارزش افزوده
هزینه ی تزئیناتی مانند شمع آرایی، بادکنک آرایی، گل آرایی و … که معمولا به صورت انتخابی از طرف شما می باشد.
هزینه ی برنامه های تفریحی مانند اسب سواری، گل ریزان ورودی عروس و داماد و قایق سواری و … که باز هم انتخابی می باشد.

چاپ این مطلب

  تایپوگرافی در طراحی سایت
ارسال کننده: mina1371 - 1397/1/30، 11:25 صبح - انجمن: متفرقه - بدون پاسخ

تایپوگرافی در طراحی سایت : الیوت جی استاکس نکات مهمی را جهت ارتقاء کیفیت تایپوگرافی در طراحی سایت آشکار می کند !

در سال های اخیر تایپوگرافی در طراحی وب سایت جهش عظیمی داشته است ، طوری که به طراحان اجازه واقعی تر کردن طرحشان را با کنترلی پرینت مانند می دهد . به هر حال جزئیاتی که این کنترل را احاطه کرده اند همچنان به چالش کشیده می شوند و فناوری هایی مانند پشتیبانی اُپن تایپ همچنان در جریان هستند .

[تصویر: 12.jpg]

تایپوگرافی در طراحی سایت

در صحبت هایش با جنریت لاندن ، استاکس ، طراح خلاق ادوب تایپکیت (adobe typekit) و موسس مجله تایپوگرافی ۸ چهره (۸ faces) ، برخی از پیشرفت های هیجان انگیز ارتقاء سطح کیفیت تایپوگرافی طراحی سایت را به شرکت کنندگان نشان داد . در این مقاله شش نکته از نکات استاکس مطرح شده است …

استفاده از تنظیمات مربوط به فونت برای تایپوگرافی در طراحی سایت :
لیگاچرها (ligature حروف بهم چسبیده که تبدیل به یک علامت خاص می شود ؛ مثلا : et = &) کاملا مورد پشتیبانی قرار گرفته اند ، در مرورگر فایرفاکس به طور پیش فرض فعال می باشد و فعال کردن آن کار راحتی است . برخی افراد از اینگونه لیگاچرها و عده ای دیگر خصوصیات اُپن تایپ را فعال می کنند : رندرینگ متن (text-rendering) و بهینه سازی محتوای متن (optimize legibility) .

[تصویر: image-4.jpg]

نمونه ای از لیگاچرها ligature

به هر حال راه بسیار قدرتمندتری برای اینکار هست : تنظیمات فونت .

این تنظیمات به شما اجازه می دهند تا دقیق تر عمل کنید ، به عنوان مثال از این طریق می توانید یک ویژگی خاص اُپن تایپ را فعال یا غیرفعال کنید . همچنین بهینه سازی محتوای متن استاندارد نبوده و اشکالاتی دارد ، بنابراین عموما توصیه نمی شود – مخصوصا برای بدنه متن .

توجه به طرح حروف در تایپوگرافی در طراحی سایت :
طرح حروف (typeface) در واقع طرحی است که در درون قالبی که طراح ایجاد نموده است وجود دارد . ایا در طرح اصلی سواش ها (swash تکنیک نوشتاری برای طراحی لوگو) و لیگاچرها موجود هستند ؟

[تصویر: image-5.jpg]

نمونه ای از کاراکترهای سواش swash

اگر در طرح اصلی نباشند ، هرگز در فهرست فونت و مرورگر شما هم موجود نخواهند بود . از اساس آیا کسی که این طرح حروف را طراحی کرده است ، گزینه های تنظیم طرح حروف ثانویه را نیز طراحی کرده است ؟ احتمالا خیر .

توجه به فهرست فونت برای تایپوگرافی در طراحی سایت :
آیا واقعا یک فهرست فونت اُپن تایپ ارائه شده است ؟ شما هرگز قادر نخواهید بود از گزینه های اُپن تایپ استفاده کنید اگر فونت تروتایپ (truetype) ارایه شده باشد ، در نتیجه این مسئله بسیار مهم است . حتی اگر فهرست فونت اُپن تایپ ارائه شده است ، آیا علائمی که شما به آنها نیاز دارید به درستی در فهرست فونت موجود است ؟ احتمالا خیر .

[تصویر: image-3.jpg]

تروتایپ truetype

توجه به مرورگر اینترنت در تایپوگرافی در طراحی سایت :
بعضی مرورگرها از بعضی ویژگی ها پشتیبانی می کنند و بعضی دیگر اینکار را نمی کنند و در هر سیستم عاملی این موضوع متفاوت است . مهم نیست CSS شما چقدر قدرتمند است ، اگر آنرا بر روی مرورگری که از این ویژگی پشتیبانی نمی کند تست کنید ، نتیجه ای دریافت نخواهید کرد .

توجه به کاربران و مخاطبان در تایپوگرافی در طراحی سایت برای برند سازی :

[تصویر: asv.jpg]

نمونه ای از یک برند تجاری

آیا طرح با شکست مواجه می شود اگر لیگاچرها موجود نباشند ؟ شاید نه ؛ اما قطعا اینچنین می شود اگر کاراکترهای سواش موجود نباشند ، در حالی که شما قصد طراحی سایت برای برند سازی یک شرکت در صفحات وب را دارید . به هر حال در آن صورت باید راه دیگری برای انجام اینکار پیدا کنید .

استفاده از تایپوگرافی در طراحی سایت ریسپانسیو :

[تصویر: image-7.jpg]

طراحی سایت ریسپانسیو responsive

طراحی سایت ریسپانسیو (طراحی سایت سازگار با موبایل) چیزیست که ذهن ما را به خود درگیر کرده است . استفاده از این همه امکانات که نوشته و طرح ما را زیباتر می کند نیازمند ذهنی خلاق و متفکر می باشد . انتخاب گزینه درست در مکان درست . امروزه کار با وب سایت بسیار هیجان انگیز است چرا که اساسا می توانیم کارهایی که با پرینت انجام می دادیم را با تایپوگرافی در طراحی سایت انجام دهیم .

با اینتن بروز باشید !

چاپ این مطلب

  حریق کانکس سیرک عجایب مورخ ۹۷/۱/۲۹
ارسال کننده: آتش‌نشانی کرج - 1397/1/30، 04:16 صبح - انجمن: ديگر سايت ها - بدون پاسخ

حریق کانکس سیرک عجایب مورخ ۹۷/۱/۲۹

۲ کانکس به مساحت حدودی ۲۴ مترمربع که از آنها جهت  نگهداری لوازم و تجهیزات داخل محوطه سیرک عجایب استفاده می شد، براثر جوشکاری و برشکاری دچار حریق شدند. اکیپ های عملیاتی از ۱۰ ایستگاه به همراه ۱۲ دستگاه خودرو سنگین، با اعزام و حضور به موقع حریق را اطفا نموده و از سرایت به<a class="grve-read-more" href="http://karaj125.ir/%d8%ad%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%a9%d8%a7%d9%86%da%a9%d8%b3-%d8%b3%db%8c%d8%b1%da%a9-%d8%b9%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%ae-97129/">ادامه مطلب</a>


http://karaj125.ir/%d8%ad%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%a9%d8%a7%d9%86%da%a9%d8%b3-%d8%b3%db%8c%d8%b1%da%a9-%d8%b9%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%ae-97129/

چاپ این مطلب

  بازاریابی اینترنتی چیست و چگونه کسب و کار ما را متحول می‌کند؟
ارسال کننده: mina1371 - 1397/1/29، 02:17 عصر - انجمن: متفرقه - بدون پاسخ

بازاریابی اینترنتی یکی از مهمترین روش هایی است که امروز کسب و کارها به وسیله آن وضعیتشان را بهبود بخشیده و تلاش می‌کنند با جذب مشتریان بیشتر، سودهی خود را افزایش بدهند. آن‌ها در این راستا از روش هایی همچون طراحی سایت استفاده می‌شود. دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده بوده و اعمال مختلفی را شامل می‌شود، اما تنها برخی فعالیت ها در آن محبوب بوده و بازدهی کافی دارد. در این مطلب به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

بازاریابی اینترنتی چیست؟
پیش از هر چیز باید پاسخی برای این سوال ارائه کنیم. در بازاریابی اینترنتی تلاش می‌شود با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در رسانه های نوظهور، مشتریان بیشتری برای خود پیدا کرد. این کار دقیقا همانند بازاریابی است که سال ها افراد و شرکت ها برای پیدا کردن مشتریان جدید و معرفی خود به دیگران انجام می‌دهند، با این تفاوت که محل انجام آن به جای دنیای واقعی، دنیای مجازی است.

[تصویر: Digital-Marketing-12-2.jpg]

یکی از مزیت های این کار در مقایسه با مارکتینگ عادی، از بین رفتن محدودیت های جغرافیایی است، به این معنی که فعالیت دیگر محدود به منطقه‌ای خاص نبوده و تمامی افراد کره زمین که دارای دسترسی به اینترنت هستند می‌توانند مشتریان شما باشند. به همین دلیل بسیاری اکنون به جای بازاریابی عادی، به بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ روی آورده‌اند.

[تصویر: Digital-Marketing-13-2.jpg]

اما منظور از ظرفیت های موجود چیست و چگونه باید از آن‌ها استفاده کنیم؟ هر ابزاری در اینترنت می‌تواند برای معرفی شما به دیگران مورد استفاده قرار بگیرد، اما نکته مهم اینجاست که بازدهی هر ابزار به اندازه دیگری نیست و این بسته به زمان متفاوت است. به عنوان نمونه سال ها قبل یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی ارسال ایمیل به کاربران بود، اما اکنون طراحی وب سایت، سئو سایت، فعالیت در شبکه های اجتماعی و مخصوصا پیام رسان های موبایل بازدهی بسیار بیشتری دارد.

اما برای بهره برده از بسیاری از این روش ها نیاز به داشتن یک شعبه در وب به عنوان مهمترین سرویس اینترنت است. وقتی تصمیم دارید از سئو سایت (موتورهای جستجو) برای معرفی خود به دیگران استفاده کنید، ناچار باید یک وب سایت داشته باشید. همچنین وقتی می‌خواهید با قرار دادن بنر خود بر روی وب سایت های دارای بازدیدکننده بالا، برای خود مشتریانی به دست بیاورید، راهنمایی کردن آن‌ها به کانال تلگرامی و یا صفحه اینستاگرامی خود کار حرفه‌ای نیست. اگر خوب دقت کنید، نفوذ وب به نحوی است که هر شخص، یک شرکت فاقد وب سایت اختصاصی برای خود را غیر حرفه‌ای می‌پندارد.

[تصویر: Digital-Marketing-14-1.jpg]

برخی ترجیح می‌دهند بر روی شبکه های اجتماعی سرمایه‌گذاری کنند، اما نباید فراموش کرد اعتبار و زمان محبوبیت این شبکه های اجتماعی ممکن است دست خوش تغییر و تحول قرار بگیرد، در حالی که برای وب هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد، چرا که اهمیت آن به اندازه‌ای است که در نظر بسیاری وب و اینترنت دو مقوله کاملا یکی بوده و نمی‌توان آن‌‌ها را از یکدیگر جدا کرد.

[تصویر: Digital-Marketing-16-1.jpg]

[img]در هر صورت بهتر است با کمی صرف هزینه، یک وب سایت برای خود طراحی کرد تا بتوان از تمامی ابعاد بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ به نحو احسن بهره برد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با اینتن تماس گرفته و از مشاوران ما درخواست کمک کنید. آن‌ها بسته به ویژگی های کسب و کار و یا نیاز شما، بهترین پیشنهاد را به شما ارائه خواهند کرد.[/img]

چاپ این مطلب

  ارتودنسی غرب تهران
ارسال کننده: jadidi - 1397/1/28، 03:21 عصر - انجمن: متفرقه - بدون پاسخ

ارتودنسی غرب تهران

ارتودنسی علم تصحیح روابط نامناسب فک و دندان و جفت شدن و ردیف کردن دندان‌های نامنظم است. هر چند درمان ارتودنسی در تمام سنین امکان‌پذیر است ولی برخی درمان‌ها در بعضی سنین بهتر و راحت‌تر انجام می‌شود.
همه کودکان طبق اصول علمی و تئوریک یاد شده باید در سن ۷ سالگی تحت معاینه ارتودنسی قرار گیرند.
مزایای این درمان زودهنگام عبارتند از:
• تأثیر مثبت بر رشد فک
• هماهنگی عرض قوس‌های دندانی
• بهبود الگوهای رویشی
• تصحیح عادات زیان‌آور دهانی
• بهبود زیبایی و اعتماد به‌نفس
• ساده و یا کوتاه کردن درمان‌های ارتودنسی بعدی
• کاهش احتمال نهفتگی دندان‌های دائمی
• بهبود مشکلات تکلم
• نگهداری یا بازیابی فضا برای دندان‌های دائمی در حال رویش
سیم‌های ارتودنسی به دندان‌ها فشاری مداوم و تدریجی وارد می‌کند و آنها را کم‌کم در یک ردیف قرار می‌دهد همان‌طور که دندان با فشار برای اصلاح ناهنجاری‌های دندانی حرکت می‌کند، حفره استخوان دندان نیز تغییر شکل می‌دهد. شکل و موقعیت نادرست دندان‌ها یا دو فک نسبت به هم از عواملی است که ما را به سوی درمان ارتودنسی سوق می‌دهد. در افرادی ممکن است هر دو مشکل یعنی هم ناهنجاری دندانی و هم ناهنجاری دو فک نسبت به هم دیده شود که در این موارد نیز دندانپزشک متخصص ارتودنسی مراحلی را اتخاذ می‌کند تا بیمار به شکل درست و اصولی به قرار گرفتن دندان‌ها و هر دو فک نسبت به هم برسد.
درمان ارتودنسی بطور معمول حدوداً یک سال و نیم تا دو سال و نیم بطول می‌انجامد. البته به دنبال مواردی برای حفظ روابط بین دندانی باید تا مدتی از پلاک نگهدارنده نیز طبق دستور دندانپزشک متخصص خود استفاده کرد. این درمان تنها بر تصحیح موقعیت دندان‌ها و یا تغییر الگو و جهت رشد دو فک (درمان‌های ارتوپدیک) متمرکز می‌باشد. از جنبه دیگر می‌توان درمان‌های ارتودنسی را به درمان با دستگاه‌های ثابت و متحرک تقسیم نمود. دستگاه‌های ثابت دستگاه‌هایی هستند که در طول درمان نیازی به خارج نمودن آنها از دهان توسط بیمار وجود ندارد و اجزای اصلی تشکیل دهنده آنها براکت‌ها و سیم‌ها می‌باشد. براکت‌ها همان اجزای کوچکی هستند که توسط چسب خاصی به دندان چسبانده می‌شود و در بین مردم از اصطلاح سیم‌کشی یا سیم بستن دندان‌ها بهم برای اشاره به این موضوع استفاده می‌شود اما دستگاه‌های متحرک انواعی هستند که بیمار می‌تواند در طول درمان آنها را از دهانش خارج کند البته گاهی این خارج نمودن ممکن است بنابر تجویز ارتودنتیست محدود به زمان‌های کوتاهی مانند زمان غذا خوردن و یا مسواک زدن باشد. این نوع دستگاه‌ها بطور عامیانه به همان پلاک‌های ارتودنسی مشهورند.
مدت زمان این دوره قطعاً به نوع درمان تجویز شده توسط دندانپزشک متخصص ارتودنسی و نیز سن بیمار- میزان نامرتب بودن دندان‌ها و سلامت و بهداشت دهان و دندان بیمار بستگی دارد.

چاپ این مطلب

  اصلاح طرح لبخند
ارسال کننده: jadidi - 1397/1/28، 03:17 عصر - انجمن: متفرقه - بدون پاسخ

اصلاح طرح لبخند

 
توجه به سلامتی دندان‌ ها بسیار مهم است اما در کنار آن می‌بایست به اصلاح طرح لبخند نیز توجهات بسیاری شود. در اولین برخورد، لبخند افراد مورد قضاوت قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد به‌صورت کاملاً خدادادی از لبخندی زیبا و هالیوودی برخوردارند و برخی نیز نیازمند اصلاح طرح لبخند می‌باشند تا بتوانند زیبایی لبخند را به لبان خود هدیه دهند؛ اما سؤال اینجاست که اصلاح طرح لبخند به چه معناست و به چه روش‌هایی گفته می‌شود.
 
در واقع اصلاح طرح لبخند برای ایجاد لبخندی زیبا در صورت انجام می‌شود که در آن تمامی فاکتورها اعم از نحوه قرار گرفتن دندان‌ها، رنگ و شکل لثه‌های بالا و پایین، فرم صورت و همچنین ظاهر و حجم گونه‌ها، چانه و ارتفاع آن، ظاهر و فرم لب‌های بالا و پایین و چندین مورد دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد و متخصص پس از معاینات لازم و بررسی‌های دقیق روش‌های مناسب را به متقاضی و مراجعه‌کننده پیشنهاد می‌کند.
 
 
 
 
 

چاپ این مطلب

  ارتودنسی دندان
ارسال کننده: jadidi - 1397/1/28، 03:15 عصر - انجمن: متفرقه - بدون پاسخ

ارتودنسی دندان

 
درمان ارتودنسی دندان جهت اصلاح بی نظمی دندان‌ها و رفع مشکلات فکی به کار می‌رود و با انجام این درمان از بروز بسیاری از مشکلات دهان و دندان در آینده جلوگیری می‌شود.  در صورتی که این درمان تحت نظر متخصص ارتودنسی انجام نشود و بیمار مراجعات منظم و همکاری های لازم را در طول درمان انجام ندهد ممکن است این درمان با عوارضی همراه باشد.
 
یکی از نگرانی های مطرح شده در طی درمان ارتودنسی پوسیدگی دندان ها می باشد. اکثر بیماران ارتودنسی از پوسیدگی مینای دندان در زیر وسایل ارتودنسی (براکت های ارتودنسی) نگران هستند  این در حالی است که ا نواحی زیر براکت های ارتودنسی خطر پوسیدگی بالایی ندارند بلکه  تجمع مواد غذایی در اطراف براکت های ارتودنسی و عدم رعایت بهداشت صحیح توسط بیمار، باعث ایجاد پوسیدگی در این نواحی می شود. نصب وسایل ارتودنسی در دهان سبب افزایش گیر مواد غذایی می شود و به همین دلیل رعایت بهداشت دهان و دندان در طی درمان ارتودنسی اهمیت بسیار زیادی دارد. عدم رعایت صحیح بهداشت دهان و دندان (استفاده روزانه و منظم از مسواک، نخ دندان و مسواک بین دندانی) می‌تواند منجر به  پوسیدگی دندان یا تغییر رنگ دندان‌ها و ایجاد لکه های سفید بر روی سطح دندان ها شود. این لکه‌ها در واقع مرحله قبل از پوسیدگی دندان‌ها می‌باشد.در صورتی که این مشکل برای به یک فرد وجود بیاید و رعایت مستمر دستورات بهداشتی تأثیری در کنترل آنها نداشته باشد، ممکن است متخصص ارتودنسی به این نتیجه برسد که درمان ارتودنسی را زودتر از موعد تعیین شده به پایان برساند و براکت‌ها را بردارد. زیرا اولویت اول برای هر فرد، داشتن دندان‌های سالم است و بعد از آن نوبت به داشتن دندان‌های صاف و مرتب می‌رسد.
 
همچنین عدم رعایت بهداشت دهان و دندان به حد کافی می‌تواند منجر به بروز بیماری لثه شود. اولین علامت بیماری لثه، خونریزی لثه هنگام مسواک زدن می باشد. عفونت و التهاب لثه می‌تواند باعث پیچیده‌تر شدن فرایند درمان ارتودنسی شود، زیرا سرعت حرکت دندان‌ها در این شرایط کاهش پیدا می کند و روند پیشرفت درمان کندتر می‌شود. در برخی موارد هم عفونت لثه می‌تواند آسیب‌های برگشت‌ناپذیری به بافت‌های حمایت کننده از دندان وارد کند. لذا اولین اقدامی که در هر جلسه ویزیت توسط متخصص ارتودنسی انجام می‌شود بررسی وضعیت بهداشت بیمار و ارائه آموزش‌های لازم می باشد.
 
یکی از عوارض احتمالی درمان ارتودنسی دندان، تحلیل ریشه می باشد؛ این عارضه به معنای کوتاه شدن طول ریشه دندان می باشد. . در بسیاری از بیماران  این موضوع در حد از بین رفتن جزئی تیزی نوک ریشه‌ی دندان و صاف شدن انتهای ریشه می باشد که این مسئله در بلند‌مدت برای دندان‌ها هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. در بعضی از بیماران احتمال وقوع تحلیل ریشه به طور طبیعی بیشتر است مثلا اگر شرایط زمینه‌ای خاصی مثل بیماری آسم یا سابقه ضربه، شکستگی دندان یا اعمال نیروی ارتودنسی غلط وجود داشته باشد احتمال وقوع تحلیل ریشه افزایش می یابد. هر چند احتمال تحلیل و کوتاه ‌شدن شدید ریشه دندان ها در بیماران ارتودنسی کم است ولی آگاهی از این مسئله ضروری است. با دقت در مقدار و مدت اعمال نیروی ارتودنسی می‌توان تا حدود زیادی از ایجاد این عارضه پیشگیری نمود. معمولا داشتن براکت برای مدت زمان بسیار طولانی احتمال بروز این مسئله را بیشتر می‌کند. بسیاری از ارتودنتیست‌ها برای بررسی این موضوع در ابتدا و در اواسط درمان ارتودنسی رادیوگرافی دندان تهیه می‌کنند تا این موضوع را تحت نظر داشته باشند.
 
پس از درمان ارتودنسی دندان ها معمولا تمایل دارند به موقعیتی که قبل از شروع درمان داشته‌اند، برگردند. به همین دلیل بعد از پایان درمان ارتودنسی نامرئی و ثابت، از ریتینر جهت حفظ دندان ها در موقعیت جدید استفاده می شود. ریتینرها به صورت پلاک های متحرک و یا به شکل سیم‌های فلزی هستند که به پشت دندان‌های چسبانده می‌شوند (فیکس ریتینر). این مرحله از درمان ارتودنسی نقش بسیار مهمی در موفقیت درمان و کیفیت نتایج نهایی دارد.
 
اگر  ارتودنسی دندان توسط متخصص ارتودنسی و به طور صحیح انجام شود احتمال بروز عوارض بسیار کاهش می یابد. در اکثر مواقع عوارض ارتودنسی مربوط به درمان هایی است که توسط افراد غیر متخصص و گاهی با هزینه ارتودنسی بالا انجام می شود.
 
دکتر قدیریان متخصص ارتودنسی و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران پس از معاینه دقیق دهان و دندان‌ها و بررسی سابقه بیمار بهترین طرح درمان را ارائه می دهند تا با توجه به وضعیت دندان‌ها و فک‌ها هیچ گونه اثر جانبی یا عوارض نامطلوب بروز نیابد.
 

چاپ این مطلب

  اصلاح طرح لبخند
ارسال کننده: jadidi - 1397/1/28، 03:13 عصر - انجمن: متفرقه - بدون پاسخ

اصلاح طرح لبخند
امروزه اصلاح طرح لبخند یکی از درمان های متداول برای زیبا تر کردن صورت است. اصلاح طرح لبخند بسته به لبخند طبیعی هر شخص به روشی متفاوت صورت می گیرد.
اصلاح طرح لبخند به مجموعه درمان هایی اطلاق می شود که جهت اصلاح و زیبا کردن لبخند بر روی اندازه دندان ها، شکل دندان ها، رنگ دندان ها و طرح لثه و میزان نشان داده شدن لثه در زمان لبخند انجام می شود. برای اصلاح طرح لبخند کارهایی انجام خواهد شد که منجر به زیبایی لبخند شما می شود. از جمله روش های زیبا سازی دندان می توان به روکش دندان ها، ارتودنسی دندان، کاشتن دندان و یا سفید کردن دندان ها اشاره کرد.

وجود یک یا چند دندان نامرتب در دهان و یا نداشتن تعدادی از دندان ها موجب بد جلوه داده شدن لبخند شما می شود. در این حالت ها شما می توانید با استفاده از خدمات اصلاح طرح لبخند، دندان های خود را مرتب کرده و لبخند خود را زیباتر کنید تا چهره ای شاداب تر داشته باشید.

چاپ این مطلب

  کوچک کردن معده
ارسال کننده: jadidi - 1397/1/28، 03:05 عصر - انجمن: متفرقه - بدون پاسخ

کوچک کردن معده

بسیاری از افراد امروزه با توجه به سبک زندگی شهری از چاقی رنج می برند و به انواع و اقسام شیوه‌های نادرست لاغری و کاهش وزن بدون نظارت متخصص درمان چاقی روی می آورند.
رویکردهای درمان چاقی اگر با نظارت متخصص چاقی صورت بگیرد بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. اهم رویکردهای درمان چاقی شامل رژیم غذایی، تغییر الگوی غذایی، فعالیت بدنی، داروهای کاهش وزن، درمان تیروئید یا جراحی چاقی مانند کوچک کردن معده هستند.
دکتر هاشم زاده با ارائه خدمات تخصصی مشاوره و درمان از جمله مشاوره تغذیه، مشاوره جراحی، جراحی درمان چاقی از جمله کوچک کردن معده، به شما اطمینان میدهد که با نظارت ایشان همراه با رعایت رژیم غذایی درمان چاقی و فعالیت بدنی مناسب به صورت تضمین شده و منطبق با اصول سلامتی میتوانید در سریع ترین زمان ممکن و با خیالی آسوده به وزن مناسب و تناسب اندام ایده‌آل خود دست یابید.
 
رویکردهای کوچک کردن معده
بعلاوه، جراحی چاقی برای افراد با چاقی خطرناک مبتنی بر رویکرد کوچک کردن معده رویکرد نوین جراحی محسوب می‌شود که کاهش وزن را تضمین می‌نماید. در آن صورت فرد علاوه بر چابکی و برخورداری از تناسب اندام ایده آل، کمتر به بیماری‌هایی نظیر دیابت، اختلالات قلبی و مشکلات گوارشی مبتلا می شود.
این رویکرد جراحی از طریق بیهوشی عمومی و به صورت لاپاروسکوپی انجام می‌شود و حدود ۱ الی ۲ ساعت به طول می‌انجامد. ابزارهای لاپاروسکوپی با چند سوراخ کوچک وارد بدن فرد می‌شوند و عمل جراحی درونی توسط متخصص کوچک کردن معده انجام می شود. میزان بستری شدن در بیمارستان پس از جراحی کوچک کردن معده معمولا سه روز و دو شب است و بعد از آن جای زخم بهبود یافته و سلامت بیمار سریعتر بازیابی می‌شود.
بعد از عمل، مایعات مانند چای، آب میوه طبیعی، آب گوشت، آب مرغ و … به مدت یک هفته بعد از اتمام جراحی باید تحت نظارت متخصص تغذیه مصرف شود. پس از پایان هفته اول درمان، بیمار برای ادامه مراحل درمانی و مراجعات بعدی، پیگیری نتایج آزمایشات و …می بایست قرار ویزیت با متخصص کوچک کردن معده بگذارد.
 
کوچک کردن معده به وسیله بالون معده
از دیگر رویکردهای درمان چاقی، گذاشتن بالن معده برای کوچک کردن معده است که به عمل جراحی نیازی ندارد و در کوتاه مدت با کاهش وعده های غذایی و ایجاد احساس سیری به کاهش وزن موفقیت آمیز شما کمک می کند. شما می بایست با نظارت متخصص تغذیه و درمان چاقی با دریافت مشاوره رژیم غذایی، سبک زندگی و عادات غذایی خود را در مسیر صحیح تغییر دهید و وزن خود را به سرعت در بلند مدت حفظ نمایید.
بالون معده در واقع یک بادکنک سیلیکونی نرم است که حجم معده را پر میکند. پس از بلعیدن یک کپسول کوچک که به یک لوله متصل است، پزشک متخصص کپسول را در موقعیت مناسب در معده قرار میدهد تا از طریق لوله به درون بالون گاز تزریق شود و سپس لوله برداشته شود. شما می توانید ۳ بالون در طول دوره درمان چاقی ۱۲ هفته ای خود از طریق آندوسکوپی قرار دهید.
توجه داشته باشید قبل از درمان چاقی باید با رعایت رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی اصولی قبل از عمل با نظارت پزشک، درمان به شیوه کوچک کردن معده آماده شوید.
 
آگاهی از برخی اصول مرتبط با تغذیه و فعالیت بدنی حائز اهمیت است. اهم آنها عبارتند از:

 • برای کوچک کردن معده باید میزان وعده‌های غذایی خود را کم کنید و تعداد وعده‌ها را در طول روز افزایش دهید.
 • جایگزین کردن غذاهای پر کالری با انواع سبزیجات و سالادها، میوه‌هایی چون موز، سیب و پرتقال، سوپ‌ها مانند سوپ جو و غیره
 • مصرف میان وعده‌های سالم مانند میوه و سبزیجات، میوه‌های خشکو برگه‌ها
 • مصرف مواد پروتئینی سالم مانند شیر و ماست
 • دست برداشتن از خوردن غذا قبل از سیر شدن
 • افزایش سطح فعالیت بدنی مانند دویدن، حرکات کششی و ورزش‌های روزانه مانند پیاده روی
 
دکتر هاشم موذن زاده  عضو انجمن جراحان درون بین، جراحان چاقی و جراحان ایران با سال‌ها تجربه و تحصیلات عالی دانشگاهی و دوره‌های تخصصی کوچک کردن معده با بهره گیری از جدیدترین و به روزترین فناوری‌ها  و ابزارهای برای درمان چاقی و کوچک کردن معده بهترین سطح کیفیت خدمات درمانی را برای مراجعین خود ارائه می‌نماید. برای دریافت مشاوره و رزرو ویزیت از وبسایت ایشان و خدمات کوچک کردن معده دیدن فرمایید.
 

چاپ این مطلب